Zapowiedź – dzień trzeci festiwalu

A za tydzień w środę dzień rozpoczną tradycyjne już na Bruno Schulz. Festiwal “Lekcje pod klepsydrą” –  spotkania naszych gości z młodzieżą z wrocławskich gimnazjów i liceów.  W tym roku dziennikarz Michał Nogaś przybliży młodym ludziom arkana swojej profesji, znakomity felietonista Zbigniew Mentzel przedstawi felieton jako gatunek publicystyki, Adam Poprawa – historyk literatury, krytyk literacki i muzyczny, a także pisarz – opowie o poezji Stanisława Barańczaka, a historyk i teoretyk literatury Tomasz Kunz – o poezji Tadeusza Różewicza. (impreza zamknięta)

O 16.30 w Ossolineum będziecie mogli spotkać się ze wspomnianym już Zbigniewem Mentzlem – polskim prozaikiem, krytykiem i felietonistą. Możecie go znać między innymi dzięki jego nowej powieści „Spadający nóż”, która ukazała się w tym roku. Słyszeliśmy, że w przygotowaniu są już kolejne! Spotkanie poprowadzi Michał Nogaś. Korzystajcie z okazji, bo Zbigniew Mentzel spotyka się z czytelnikami zdecydowanie za rzadko!

Tuż po tym, o 18.30, spotkanie z zeszłorocznym laureatem Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Serhij Żadan, którego będziecie mogli posłuchać w rockandrollowym wydaniu dzień wcześniej w Klubie Muzycznym Liverpool razem z jego zespołem Sobaki w kosmosie, wystąpi w zgoła innym wcieleniu – jako prozaik, poeta i tłumacz. Jeśli chcecie się dowiedzieć, co ostatnio zmieniło się na Ukrainie i u samego autora, nie może Was tu zabraknąć! Spotkanie poprowadzi Przemysław Tomanek – historyk, tłumacz, starszy wykładowca w Katedrze Ukrainistyki Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej UJ.

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia (poza imprezą zamkniętą). Serdecznie zapraszamy!