Zapowiedź – dzień czwarty festiwalu

A za tydzień w czwartek (13 października) rozpocznie się sesja naukowa. W tym roku wyjątkowa, gdyż poświęcona Stanisławowi Barańczakowi w 70 rocznicę urodzin. Pod hasłem „Nieoznaczoności Barańczaka” przedpołudniami od czwartku do soboty w Refektarzu Ossolineum wielu naszych znakomitych gości postara się chociaż częściowo uchwycić i zanalizować fenomen poety.

Natomiast popołudnie w Ossolineum upłynie nam przy panelu dyskusyjnym, gdzie Elżbieta Jogałła, Małgorzata Łukasiewicz, Paweł Huelle oraz Robert Makłowicz przypomną nam Josepha Rotha – ironicznie melancholijnego piewcę świata monarchii austro-węgierskiej. Spotkanie poprowadzi Aleksander Kaczorowski – polski eseista, a także znawca i tłumacz literatury czeskiej.

Zaraz po panelu zapraszamy na Salon Angelusa! Rozmawiać będą ze sobą laureat Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus w 2007 roku, znakomity pisarz i tłumacz z języka polskiego Martin Pollack i zeszłoroczna finalistka tej nagrody – Olga Tokarczuk, obecnie najgłośniejsza polska prozatorka. Gorących tematów do rozmowy na pewno nie zabraknie, dlatego też nie powinno zabraknąć i Was!

Zwieńczeniem wieczoru będzie opera kameralna „Koty. Podręcznik użytkownika” w Mleczarni. Słowa napisane przez Tomasza Majerana, który niegdyś bycie „enfant terrible” polskiej poezji łączył z funkcją wyrafinowanego a niekomercyjnego wydawcy, połączone z muzyką Michała Wandzilaka, znakomitego pianisty znanego z najrozmaitszych projektów zespołu Świetliki, na pewno nas wszystkich zachwycą! Zapraszamy na godzinę 22:30!