Drugi dzień Bruno Schulz. Festiwal

Drugi dzień festiwalu spędzimy w Klubie Proza. To będzie dzień pełen rozmów: zaczniemy dyskusją o (jeszcze nienapisanej) biografii patrona festiwalu, Brunona Schulza, by przejść do rozmowy o twórcy komiksu Willu Eisnerze i zakończyć spotkaniem z litewską pisarką Kristiną Sabaliauskaitė.

43092119_1809932375710426_1524341523221577728_n

Na początek dwóch znakomitych profesorów uniwersyteckich: Jerzy Jarzębski i Stanisław Rosiek porozmawia o księdze życia Schulza. Czy taką księgę da się napisać? Czy raczej na zawsze powinna zostać we fragmencie, niedopowiedzeniu? Jeśli chcecie usłyszeć odpowiedź, przychodźcie o godz. 16.00 do Klubu Proza (Przejście Garncarskie 2, II piętro). Spotkanie poprowadzi Irek Grin.

Drugie spotkanie dotyczyć będzie komiksu. Kiedy wydawało się, że w ramach sztuki opowiadania wymyślono już wszystko, Eisner, wybitny twórca komiksu, stworzył powieść graficzną: wciągającą, wzruszającą, głęboką. I właśnie o komiksach opowiedzą polscy twórcy: Wojciech Birek, Michał Traczyk oraz Artur Wabik. Start: godz. 18.00.

Dzień zakończymy rozmową Michała Nogasia z wybitną litewską pisarką, Kristiną Sabaliauskaitė, na co dzień mieszkającą w Londynie. To autorka bestsellerowej sagi historycznej Silva Rerum, której kolejny tom ukazuje się po polsku. Litwa sprzed trzystu lat i dalsze dzieje rodziny Narwojszów… Autorka jest laureatką prestiżowych nagród literackich oraz finalistką Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2016. Spotkanie z nią rozpocznie się o godz. 20.00.