Trzeci dzień Bruno Schulz. Festiwal

Na półmetku festiwalu połączymy literaturę z muzyką. Najpierw nasi goście w Prozie przybliżą nam twórczość rumuńskiego autora Maxa Blechera, następnie przeniesiemy się do Oratorium Marianum, aby doświadczyć ciekawej mieszanki literatury Mickiewicza z muzyką ukraińskiego zespołu Haydamaky i głosem Andrzeja Stasiuka.

dzien3

O godz. 16.00 w Klubie Proza (Przejście Garncarskie 2, II p.) odbędzie się spotkanie poświęcone Maxowi Blecherowi – wspaniałemu prozaikowi, nazywanemu rumuńskim Brunonem Schulzem, rumuńskim Franzem Kafką czy rumuńskim Tomaszem Mannem. Jego książka „Rozświetlona jama. Dziennik sanatoryjny” – zapiski z czasu choroby – właśnie trafia do polskiego czytelnika. O autorze opowiadać będą Joanna Kornaś-Warwas, Paulina Subocz oraz Ireneusz Staroń, a spotkanie poprowadzi Adam Lipszyc.

Następnie przeniesiemy się na koncert „Mickiewicz-Stasiuk-Haydamaky”. Intensywna poezja Pierwszego Wieszcza, żywiołowa muzyka ukraińskiego zespołu i głęboki baryton polskiego prozaika-podróżnika połączone w jedno transowe wydarzenie – nie może Was tam zabraknąć! Zapraszamy o godz. 18.00 do Oratorium Marianum (Oratorium Maryjne Kongregacji Łacińskiej) przy pl. Uniwersyteckim 1.