Czwarty dzień Bruno Schulz. Festiwal

Festiwalowy piątek będzie bardzo intensywnym dniem! Spotkamy się z finalistami tegorocznej edycji Angelusa w przeddzień ogłoszenia nazwiska laureata. Profesor Jerzy Bralczyk wraz z żoną Lucyną Kirwil opowiedzą nam o miłości w języku. Posłuchamy także o poezji Andrzeja Bursy, a na koniec każdy z Was będzie miał szansę podzielić się swoją twórczością.

dzien4

Spotkanie autorskie z nominowanymi do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2018 odbędzie się o godz. 17.30 w Barbarze przy ul. Świdnickiej 8B. Obecni na spotkaniu będą (oczywiście) nominowani: Antonín Bajaja️, Weronika Gogola️, Péter Nádas, Artur Nowaczewski, Maciej Płaza, Lutz Seiler i Marian Sworzeń; prowadzący: Wojciech Bonowicz oraz Szymon Kloska, a także goście specjalni: Brygida Helbig i Krzysztof Varga. Jedno jest pewne – nie będzie nudno!

Następnie czeka nas spotkanie z Jerzym Bralczykiem i Lucyną Kirwil. Ich książka „Pokochawszy. O miłości w języku” ukazała się w maju. Wszystko, co z kartek tej książki autorstwa językoznawcy i psycholog (oraz męża i żony) błyskało, iskrzyło i buchało i podczas tego spotkania buchać, iskrzyć i błyskać będzie w dwój- albo nawet i trójnasób! Spotkanie poprowadzi Michał Nogaś, a rozpoczynamy o 19.30, również w Barbarze.

Później przeniesiemy się do Klubu Proza, gdzie o 21.00 będziemy mieli okazję posłuchać zarówno o poezji, jak i o życiu polskiego poety Andrzeja Bursy. W rozmowie uczestniczyć będą: redaktor właśnie wydanych „Dzieł (prawie) wszystkich” Andrzeja Bursy – Wojciech Bonowicz (sam poeta wybitny) oraz uniwersytecki badacz wierszy Piotr Śliwiński. A poprowadzi tę rozmowę też na sprawy poezji nieobojętny Adam Poprawa.

Na koniec dnia zapraszamy na „Turniej jednego wiersza zaangażowanego, a drugiego już nie” – turniej poetycki pod nienachalnym patronatem Andrzeja Bursy, mistrza zaangażowania w instynktowne a precyzyjne drwienie z zaangażowania łatwego, systemowego, automatycznego. W Jury zasiądą panowie uczestniczący w rozmowie o poecie: Wojciech Bonowicz, Adam Poprawa i Piotr Śliwiński, a całe wydarzenie poprowadzi Marcin Baran. Zaczynamy o 22.30, ale wszystkich chętnych do wystąpienia zapraszamy już godzinę wcześniej, aby się zapisać.