Szósty dzień Bruno Schulz. Festiwal

Niedziela będzie ostatnim dniem festiwalu, ale to nie znaczy, że zwolnimy tempo! Czekają nas trzy wydarzenia: spotkanie z laureatką lub laureatem nagrody Angelus, którego nazwisko poznamy dzień wcześniej podczas Gali, rozmowa o wojennej historii Polski oraz przedpremierowy pokaz specjalny nowego filmu Borysa Lankosza.

dzien6

Rozpoczniemy spotkaniem z laureatką lub laureatem Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2018, które poprowadzi Piotr Śliwiński. Choć nazwisko gościa poznamy dopiero w sobotni wieczór, jedno jest pewne – laureaci tej nagrody to pisarze naprawdę interesujący. Zaczynamy o 12.00 w Klubie Proza (Przejście Garncarskie 2, II p.).

O 13.30, również w Prozie, zapraszamy na panel „Kolaboracja”, podczas którego o. Tomasz Dostatni, Jan Tomasz Gross i Jacek Leociak będą rozmawiać o tej części wojennej historii Polski, o której wolelibyśmy nie wiedzieć i nie pamiętać. Ale wiemy i pamiętamy. Spotkanie poprowadzi Urszula Glensk.

Na sam koniec czeka nas przedpremierowa projekcja filmu „Kobro / Strzemiński. Opowieść fantastyczna”. A o filmie i tytułowej parze niesamowitych artystów rozmawiać będą reżyser filmu Borys Lankosz i krytyczka sztuki oraz kurator Dorota Monkiewicz. Rozmowę poprowadzi Viola Krajewska. Start: godz. 16.00, Klub Proza.