Drugi dzień Bruno Schulz. Festiwal 2019

Drugiego dnia Bruno Schulz. Festiwal najpierw przeniesiemy się na Litwę, a następnie w ramach cyklu „Szkoła gatunku. Lekcje literatury” dowiemy się czegoś więcej o reportażu.

Poniedziałek 14 października zaczniemy od spotkania z Herkusem Kunčiusem. Autor opowie o książce przedstawiającej alternatywną wizję rzeczywistości, w której na Litwę zajechali Piotr I (Romanow), Włodzimierz Ilicz (Lenin), Hannibal (Lecter) oraz Michaił (Gorbaczow). Z pisarzem porozmawia Laurynas Vaičiūnas. Start o godz. 17.00 w Klubie PROZA | Wrocławski Dom Literatury (Przejście Garncarskie 2, II p.).

O godz. 19.00 w tym samym miejscu czeka nas lekcja literatury z Magdaleną Grzebałkowską – wybitną pisarką i reportażystką, która wirtuozersko splata swoje opowieści z drobiazgowo zgromadzonych faktów oraz ich współ-czującej interpretacji, rozsadzając utarte wyobrażenia o reportażu i wytyczając jego nowe szlaki. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Szkoła gatunku. Lekcje literatury” (projekt współfinansowany przez Fundację KGHM Polska Miedź), a poprowadzi je Urszula Glensk.