Dzień 2. na Bruno Schulz. Festiwal 2020

W programie drugiego dnia Bruno Schulz. Festiwal fascynujące rozmowy: z Edwinem Bendykiem i Agnieszką Wolny-Hamkało oraz Jakubem Skurtysem, a także druga odsłona nowo otwartego studia noblowskiego. A wszystko to w Prozie – Klubie Wrocławskiego Domu Literatury.

Świat, który znamy, kończy się. Jak będzie wyglądał jego zmierzch? I czy przyniesie początek czegoś nowego, może lepszego? Próbę refleksji nad przemianami, które doprowadziły do kryzysu w Polsce i na świecie, podejmą Edwin Bendyk, autor książki „W Polsce, czyli wszędzie”, oraz Irek Grin. Zaczynamy o 17.00.

Kolejne spotkanie, o 18.45, poświęcone będzie książce „Zerwane rozmowy. 105 wierszy na inne okazje”. Dwadzieścia lat po debiucie książkowym Agnieszki Wolny-Hamkało ukazuje się wybór jej wierszy, dokonany przez młodego wrocławskiego krytyka Jakuba Skurtysa. O tym, że jubileusz stał się okazją do opowiedzenia o pewnym wycinku z historii polskiej poezji, autorka i redaktor tomu opowiedzą Darkowi Foksowi.

Dzień zakończymy powrotem do festiwalowego studia noblowskiego, ponieważ tego dnia, 8 października, poznamy nazwisko zdobywcy Literackiej Nagrody Nobla 2020. Decyzję Akademii Szwedzkiej będą na gorąco komentować Inga Iwasiów, Justyna Sobolewska, Michał Nogaś i Michał Rusinek przy moderatorskim wsparciu Irka Grina. Zapraszamy do Prozy na 20.30.

Przypominamy również o Plebiscycie noblowskim, organizowanym w ramach Jesieni we Wrocławiu Mieście Literatury! Możecie wskazać, kto Waszym zdaniem zasługuje w tym roku na Nobla.

Ze względu na obowiązujące obostrzenia w spotkaniach będzie mogła wziąć udział ograniczona liczba osób, dlatego będziemy prowadzić rejestrację uczestników (na miejscu, godzinę przed każdym wydarzeniem). O szczegółach poinformujemy niebawem. I przypominamy, że wszystkie wydarzenia będziemy też transmitować online.

Ponadto tego dnia w programie Jesieni we Wrocławiu Mieście Literatury znajdziecie również spacer performatywny po Willi Karpowiczów (godz. 15.00, 16.00 oraz 17.00). Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek, o których będą informować organizatorzy wydarzenia.