Dzień 3. na Bruno Schulz. Festiwal 2020

Festiwalowy piątek spędzimy w męskim towarzystwie (ale tylko jako tło dla wielu wspaniałych kobiet, które pojawią się w następnych dniach): Irka Grina, Mikołaja Grynberga, Michała Nogasia i Pawła Piotra Reszki. Oczywiście w Prozie – Klubie Wrocławskiego Domu Literatury.
Finał Nagrody Literackiej „Nike” 2020, finał Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus, nominacje do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego i do Nagrody Literackiej Gdynia 2020. Czy trzeba dalszej rekomendacji, by posłuchać opowieści Pawła Piotra Reszki o jego poszukiwaniu szacunku dla zmarłych? O „Płuczkach. Poszukiwaczach żydowskiego złota” rozmawiać będzie z Michałem Nogasiem, start o 17.30.

A o 19.30 Irek Grin i Mikołaj Grynberg podyskutują o swoich książkach: „Ze złości” i „Poufne”. Ile z własnej historii do nich przemycili? I czy da się żyć w oderwaniu od korzeni? Do tej rozmowy nie trzeba moderatora.

Ze względu na obowiązujące obostrzenia w spotkaniach będzie mogła wziąć udział ograniczona liczba osób, dlatego będziemy prowadzić rejestrację uczestników (na miejscu, godzinę przed każdym wydarzeniem). O szczegółach poinformujemy niebawem. I przypominamy, że wszystkie wydarzenia będziemy też transmitować online.