Dzień 4. na Bruno Schulz. Festiwal 2020

Dwa dzienniki – jeden prowadzony na gorąco, drugi przez lata, jeden zanurzony we współczesności, drugi w przeszłości, jeden poświęcony problemom dzisiejszego świata, drugi kulturze. To sobota na Bruno Schulz. Festiwal 2020, której gośćmi będą Klementyna Suchanow i Tadeusz Sobolewski.

O 14.00 w Prozie Klementyna Suchanow, autorka między innymi biografii Witolda Gombrowicza, spotka się z prof. Jackiem Leociakiem, by opowiedzieć o najnowszej historii feminizmu, o protestach i manifestacjach, o tym, że kobiece ciała stały się dziś przedmiotem rozgrywki o losy świata. Słowem: o swojej książce „To jest wojna”.

A o 16.00 Tadeusz Sobolewski zmierzy się z własną biografią. Znany krytyk filmowy i publicysta od wielu lat prowadził dziennik, a na jego kartach znajdziemy wiele barwnych postaci z przeszłości, wśród nich Mirona Białoszewskiego, który w mieszkaniu Sobolewskich nagrywał wiersze i prozy. O swojej zanurzonej w kulturze historii autor „Dziennika” opowie Michałowi Nogasiowi.

Ze względu na obowiązujące obostrzenia w spotkaniach będzie mogła wziąć udział ograniczona liczba osób, dlatego będziemy prowadzić rejestrację uczestników (na miejscu, godzinę przed każdym wydarzeniem). O szczegółach poinformujemy niebawem. I przypominamy, że wszystkie wydarzenia będziemy też transmitować online.