Dzień 6. na Bruno Schulz. Festiwal 2020 – zapowiedź

Biograficzna opowieść o poetce i prozatorski debiut malarki – tematy poniedziałkowych spotkań po raz kolejny pokazują, że Bruno Schulz. Festiwal nie dba o podziały gatunkowe.

Legenda cyganerii drugiej połowy lat trzydziestych, przyjaciółka Tuwima i Gombrowicza. Zamordowana w czasie wojny. Dlaczego poezja Zuzanny Ginczanki i sama Ginczanka budzą coraz większe zainteresowanie – o tym opowie Urszuli Glensk autorka biografii poetki, Izolda Kiec. Start o 18.00 w Klubie Proza.

„Jaśmina Berezy” to debiutancka, prozatorska książka malarki Karoliny Jaklewicz, profesor na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Czy (i jak) sztuka wpłynęła na literaturę – tego spróbuje dowiedzieć się Agnieszka Wolny-Hamkało. Zapraszamy na 20.00.

Ponadto, w ramach Jesieni we Wrocławiu Mieście Literatury, rozpocznie się Festiwal Silesius. W programie tego dnia znajdziecie głośne czytanie poezji w Barbara – Igor Kujawski będzie czytać wiersze Czesława Miłosza, a także spotkanie nawiązujące do 18. Przegląd sztuki SURVIVAL. O niepokojąco współczesnym wydźwięku katastrofizmu w poezji T.S. Eliota rozmawiać będą Dariusz Czaja, Joanna Helander i Magda Heydel. Prowadzenie: Piotr Jakub Fereński.

Ze względu na obowiązujące obostrzenia w spotkaniach będzie mogła wziąć udział ograniczona liczba osób, dlatego będziemy prowadzić rejestrację uczestników (na miejscu, godzinę przed każdym wydarzeniem). O szczegółach poinformujemy niebawem. I przypominamy, że wszystkie wydarzenia będziemy też transmitować online.