Pierwszy dzień Bruno Schulz. Festiwal 2021

Już za tydzień, 12 października, rusza 10. edycja festiwalu – rozpoczniemy Aukcją okaleczonych książek Olgi Tokarczuk, którą poprowadzą Mariusz Szczygieł i Irek Grin. Start: 18.00.

244545639_1094283327996311_6677202871684638420_n

Czerwcowy wywiad Olgi Tokarczuk dla „Corriere della Sera” w wyniku kłamliwej manipulacji, nagłośnionej jako zrównanie przez Tokarczuk sytuacji w Polsce z sytuacją na Białorusi, spowodował „wielką narodową akcję odsyłania książek” noblistce. Naród okazał się około trzydziestoosobową, w większości anonimową grupą ludzi, którzy zdecydowali się nie tylko odesłać książki autorce, lecz także barbarzyńsko je zniszczyć.

Zgodnie z zapowiedzią Fundacja Olgi Tokarczuk (we współpracy z Bruno Schulz. Festiwal) organizuje aukcję, z której dochód zostanie przeznaczony na działania statutowe fundacji ze szczególnym uwzględnieniem § 7 ust. 6 statutu, który stanowi o „działalności upowszechniającej ochronę i rozwój wolności i praw człowieka związanej w szczególności z ochroną i promowaniem wolności słowa, swobodnej wymiany myśli i idei oraz równego traktowania, jak również przeciwdziałaniem dyskryminacji ze względu na m.in. tożsamość, orientację seksualną i płeć” – innymi słowy: środki finansowe pozyskane w czasie aukcji, zgodnie ze złożoną w czerwcu obietnicą, zostaną przekazane na rzecz organizacji zajmującej się prawami osób LGBT+.

Szczegóły organizacyjne i przewodnik dla chcących wziąć udział w aukcji zostaną przedstawione przez prowadzących w trakcie wydarzenia – zapraszamy przed ekrany.

Wydarzenie odbędzie się tylko online, bez udziału publiczności. Będzie transmitowane na stronach na Facebooku: Bruno Schulz. Festiwal, Fundacja Olgi Tokarczuk, Wrocławski Dom Literatury, Wrocław Miasto Literatury.

wydarzenie na Facebooku


Informujemy, że wprowadzamy drobną modyfikację w programie niedzielnych wydarzeń: spotkanie z Maciejem Henem („Beatlesi w Polsce”) odbędzie się o godz. 17.45, a spotkanie z Ewą Winnicką („Greenpoint”) o godz. 19.00. Przepraszamy za zmiany i do zobaczenia w Prozie i przed ekranami!