Czwarty dzień Bruno Schulz. Festiwal 2021

Piątek na Bruno Schulz. Festiwal upłynie pod znakiem kontrowersji. Posłuchamy o Kościele i jego roli w czasie Zagłady, przeniesiemy się na chwilę do przedwojennej Warszawy z powieścią „Dybuk mniemany”, a na koniec przypomnimy sobie życie jednego z najważniejszych filozofów współczesności. Ponownie zapraszamy Was do Klubu PROZA i przed ekrany komputerów (transmisję możecie obejrzeć na stronach Bruno Schulz. Festiwal, Fundacja Olgi Tokarczuk, Wrocławski Dom Literatury oraz Wrocław Miasto Literatury).

O 17.30 literaturoznawca i nieustępliwy krytyk Kościoła katolickiego Jacek Leociak porozmawia z teologiem i filozofem, a przy tym redaktorem czasopisma (wciąż) katolickiego „Więź” – Sebastianem Dudą. Pretekstem do dyskusji jest ponownie wydana książka Jacka Leociaka „Młyny boże”.

O 19.00 Irek Grin przepyta Andrzeja Barta na temat jego książki „Dybuk mniemany”. Andrzej Bart to pisarz unikający rozgłosu, być może dlatego niektórzy przy okazji premiery jego najnowszej powieści mówią o „wielkim powrocie”. Dla nas jednak Bart zawsze był na wierzchu, cytując klasyka.

Kontrowersyjny reportażysta – przypomnijmy choćby sprawę biografii Kapuścińskiego – i kontrowersyjny (a przy tym jeden z najwybitniejszych na świecie) filozof współczesności. Mowa oczywiście o Arturze Domosławskim i bohaterze jego książki „Wygnaniec. 21 scen z życia Zygmunta Baumana”. O nim właśnie autor porozmawia z reportażystką Ewą Winnicką. Start: 20.30.

Wejściówki będą do odbioru w Klubie PROZA (Przejście Garncarskie 2) w dniu wydarzenia od godz. 12.00. Gdyby ktoś z Państwa nie mógł odebrać wejściówki, a zależy mu na obecności na spotkaniu, prosimy o kontakt mailowy na adres: jagodaborys97@gmail.com.


Informujemy, że wprowadzamy drobną modyfikację w programie niedzielnych wydarzeń: spotkanie z Maciejem Henem („Beatlesi w Polsce”) odbędzie się o godz. 17.45, a spotkanie z Ewą Winnicką („Greenpoint”) o godz. 19.00. Przepraszamy za zmiany i do zobaczenia w Prozie i przed ekranami!