Piąty dzień Bruno Schulz. Festiwal 2021

W sobotę festiwalową scenę przejmą Wrocławska Nagroda Poetycka Silesius i Literacka Nagroda Europy Środkowej Angelus. Jak zwykle zapraszamy do Klubu PROZA i przed ekrany (transmisję możecie obejrzeć na stronach Bruno Schulz. Festiwal, Fundacji Olgi Tokarczuk, Wrocławskiego Domu Literatury oraz Wrocław Miasto Literatury).

Zaczniemy o 14.00 spotkaniem „Salon Silesiusa: debiuty”. Paweł Mackiewicz sprawdzi, w jakiej kondycji jest najmłodsza poezja polska, w rozmowie z nominowanymi do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius w kategorii debiut: Jarosławem Dudyczem, Katarzyną Szwedą i Aleksandrem Trojanowskim.

Pięć książek, pięć różnych języków poetyckich i tylko jedna Wrocławska Nagroda Poetycka Silesius. Piotr Śliwiński porozmawia z nominowanymi w kategorii książka roku: Janem Baronem, Kamilą Janiak, Radosławem Jurczakiem, Aldoną Kopkiewicz i Natalią Malek. Start: 15.30.

Zwieńczeniem sobotnich Salonów Silesiusa będzie spotkanie z Ryszardem Krynickim – poetą, eseistą, tłumaczem, wydawcą, a teraz także laureatem Silesiusa za całokształt pracy twórczej. O to, jak żyć z poezją przez ponad pół wieku i wciąż odkrywać ją na nowo, autora zapyta Wojciech Bonowicz. Zapraszamy o 17.00.

Wejściówki będą do odbioru w Klubie PROZA (Przejście Garncarskie 2) w dniu wydarzenia od godz. 12.00. Gdyby ktoś z Państwa nie mógł odebrać wejściówki, a zależy mu na obecności na spotkaniu, prosimy o kontakt mailowy na adres: jagodaborys97@gmail.com.

A na koniec dnia, o 20.00, poznamy nazwiska tegorocznych laureatów lub laureatek Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus oraz Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. W czyje ręce trafią nagrody – tego dowiemy się podczas uroczystej gali w Teatrze Muzycznym Capitol. Transmisję z wydarzenia będziecie mogli obejrzeć na stronach Bruno Schulz. Festiwal, Fundacja Olgi Tokarczuk, Nagroda Europy Środkowej Angelus, Wrocławski Dom Literatury, Wrocław Miasto Literatury oraz Wrocławska Nagroda Poetycka Silesius.


Informujemy, że wprowadzamy drobną modyfikację w programie niedzielnych wydarzeń: spotkanie z Maciejem Henem („Beatlesi w Polsce”) odbędzie się o godz. 17.45, a spotkanie z Ewą Winnicką („Greenpoint”) o godz. 19.00. Przepraszamy za zmiany i do zobaczenia w Prozie i przed ekranami!