Zapowiedź – dzień piąty festiwalu

A za tydzień w piątek (14 października) w godzinach przedpołudniowych zapowiadana kontynuacja sesji poświęconej Stanisławowi Barańczakowi. Popołudnie będzie obfitować w wiele atrakcji. I lepiej włóżcie wygodne buty, bo będziecie musieli się trochę nabiegać.

W Ossolineum troje książkożerców – Justyna Sobolewska, Grzegorz Jankowicz oraz Ryszard Koziołek postarają się racjonalnie (lecz z domieszką koniecznej pasji) opowiedzieć, dlaczego czytanie jest do życia niezbędne.

Wydarzeniom festiwalowym otworzy tego dnia podwoje nasze biuro festiwalowe – w Księgarni Hiszpańskiej ELITE Tomasz Kunz porozmawia z Marcinem Świetlickim o jego nowej książce poetyckiej.

Małgorzata Konieczna będzie miała swój wernisaż kolaży słownych w HART Hostel&Art.

Empik Renoma udostępni swoją księgarnię, żeby nas wszystkich mógł przeszyć dreszcz emocji związany ze spotkaniem siedmioro wspaniałych finalistów Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus: Maciej Hen, Anna Janko, Uładzimir Niaklajeu, Kristina Sabaliauskaitė, Alvydas Šlepikas, Cristian Teodorescu i Varujan Vosganian na dzień przed wręczeniem nagrody. Emocji na pewno nie zabraknie. Spotkanie poprowadzą Wojciech Bonowicz i Szymon Kloska.

A wieczorem będzie się działo! Najpierw dwa nieoczywiste wcielenia współczesnej wrażliwości poetyckiej – Małgorzata Konieczna, która tworzy kolaże wycinków prasowych, w których przemyka liryka, oraz Grzegorz Uzdański, który jest autorem strony „Nowe wiersze sławnych poetów” spotkają się z nami w Klubie Proza. Gospodarzem będzie Tomasz Majeran.

Dzień zakończymy tradycyjnym już slamem poetyckim, w tym roku pod nazwą „Kociokwik”! W jury zasiądą Małgorzata Konieczna, Miłosz Biedrzycki i Grzegorz Uzdański. Wydarzenie poprowadzi Tomasz Majeran przy akompaniamencie Michała Wandzilaka. Zachęcamy, do wypróbowania Waszych sił. Więcej informacji znajdziecie na wydarzeniu.