Czwarty dzień Bruno Schulz. Festiwal 2019

Czwartego dnia Bruno Schulz. Festiwal przyśpieszamy tempo – czekają nas trzy spotkania: z Marcinem Wodzińskim, Grzegorzem Gaudenem i Jackiem Fedorowiczem. Wszystko to w Klubie PROZA | Wrocławski Dom Literatury.

O godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z autorem pierwszej kartograficznej wizualizacji mistycznego ruchu chasydyzmu „Chasydyzm. Atlas historyczny”, a także dwóch tomów pism o chasydyzmie: „Chasydyzm. Wszystko, co najważniejsze” i „Studiując chasydyzm”. Na spotkaniu oprócz prowadzącego Adama Szostkiewicza pojawi się jeszcze jeden gość. Wprawdzie przemówi do nas z ekranu, ale za to jak! Olga Tokarczuk przeczyta w czasie spotkania fragmenty tekstów źródłowych, które pojawiają się w ostatnim tomie „Trylogii chasydzkiej” prof. Wodzińskiego, zatytułowanym „Studiując chasydyzm”.

Drugie spotkanie poświęcone będzie nowej książce Grzegorza Gaudena „Lwów – kres iluzji. Opowieść o pogromie listopadowym 1918”. Uczestnicy porozmawiają o narodzinach Niepodległej, którym we Lwowie (i nie tylko) towarzyszyły rabunki, gwałty i morderstwa, dokonywane przez Polaków w dzielnicach żydowskich. Spotkanie poprowadzi Mirosław Maciorowski, zaczynamy o 19.00.

A wieczorem, o 21.00, będziemy mieli okazję spotkać się z klasykiem polskiej szkoły kabaretowej, którego inteligencji i poczuciu humoru bardzo, bardzo wiele zawdzięczają nasze zwoje mózgowe i mięśnie brzucha. Okazja nie tylko dla tęskniących za „60 minutami na godzinę”! Z Jackiem Fedorowiczem porozmawia Michał Michrowski.