Piąty dzień Bruno Schulz. Festiwal 2019

Festiwalowy czwartek również będzie pełen wrażeń! Na początek posłuchamy o trzech figurach nowoczesnego świata: dandysa, hipstera i mutanta. Następnie spotkamy się z Małgorzatą Szejnert, a dzień zakończymy rozmową z wybitnymi tłumaczami literatury.

Rozmowa o elicie elit? O off-elicie? O antyelicie? Konkretnie o trzech figurach „niedocenionych bohaterów nowoczesności”: dandysa, hipstera i mutanta. Pierwsze spotkanie poświęcone będzie książce Rafała Księżyka „Wywracanie kultury. O dandysach, hipsterach i mutantach”. W dyskusji wezmą udział Olga Drenda i Rafał Księżyk, a prowadzi ją Marta Mizuro. Start: 17.00.

O godz. 19.00 czeka nas spotkanie z klasyczką współczesnego reportażu, która swoim talentem przemieniła ten gatunek w prozę najwyższej próby. Z Małgorzatą Szejnert rozmawiać będzie Michał Nogaś.

A wieczorem spotkanie z wybitnymi tłumaczami, którzy opowiedzą między innymi o tym, dlaczego wybierają do przekładu te, a nie inne dzieła. W panelu „Przekłady – dieta elit” uczestniczyć będą Marek Bieńczyk i Małgorzata Łukasiewicz, a rozmowę poprowadzi Magda Heydel. Zaczynamy o 21.00.