Relacja z siódmego dnia BS.F 2023

NIedziela, czyli ostatni, siódmy dzień Festiwalu rozpoczęła się wyjątkowo wcześnie, bo już o 11.30 w ramach Salonu Angelusa spotkaniem z Sašą Stanišićem, laureatem Angelusa 2023. A potem publiczność tylko wchodziła i wychodziła z Klubu Proza Wrocławskiego Domu LIteratury, bo spotkania z autorkami i autorami tego dnia  ciągnęły się aż do godziny 20.30. Kolejne wydarzenia poniżej.

11.30
Salon Angelusa:Saša Stanišić. Z laureatem Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2023 rozmawiał juror nagrody Wojciech Browarny

godz. 13.00
Salon Silesiusa: Piotr Sommer i Ivan Davidienko. Z poetami, którzy zdobyli Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius w kategoriach Książka Roku i Debiut, rozmawiał juror nagrody Piotr Śliwiński

godz. 14.30
Joanna Lamparska, „Lekarze od zabijania. Medyczna gwardia Hitlera”. Z autorką rozmawia Piotr Bartyś

godz. 16.00
Zbigniew Rokita, „Odrzania. Podróż po Ziemiach Odzyskanych”. Z autorem rozmawiała Katarzyna Janusik

godz. 17.30
Cezary Łazarewicz, „Na Szewskiej. Sprawa Stanisława Pyjasa”. Z autorem rozmawiała Agnieszka Dauksza

godz. 19.00
Czytał Michał Nogaś (w Prozie): Małgorzata Lebda, „Łakome”. Spotkanie odbyło się w klubie Proza i było transmitowane na żywo na antenie Radia Nowy Świat.

Po spotkaniach część publiczności, prowadzących spotkania i autorów została w Prozie, żeby oglądać studio wyborcze i poznać wstępne, szacunkowe jeszcze wyniki wyborów parlamentarnych. Rekordowa frekwencja zrobiła na wszystkich wrażenie, wyniki exit poll wzbudziły zaś potężne emocje. To był udany Festiwal.

Zdjęcia z tego dnia zamieszczamy tutaj.

Poniżej zapis wideo spotkań.